Czy wolno uzyskać alimenty na rzecz jednego z partnerów?

Kwestię alimentów, ich zasądzenia, wszelkich okoliczności dotyczących kwestii rodzinnych definiują przepisy zawarte w kodeksie familijnym i opiekuńczym. Zgodnie z aktualnym uporządkowaniem prawnym alimenty są w stanie zdobyć nie tylko na dzieci, małoletnie oraz pobierające naukę.

Jeżeli nie wiemy, jak zdobyć alimenty, jaki złożyć pozew, należyty mecenas doskonale poprowadzi naszą sprawę, albowiem pozew będzie wtenczas prawidłowo umotywowany i pokaźniejsze są szanse na uzyskanie zadowalającego rozstrzygnięcia przed sądem.

Jeżeli potrzebujesz wsparcia profesjonalisty w kwestii alimentów lub ewentualnie innych ustawodawczych kwestii, na przykład spadku, lub po prostu rady – wypróbuj spadek adwokat Łomianki, a dowiesz się więcej. Usługi solidnego adwokata co prawda trochę kosztują, jakkolwiek są one tego godne. Kiedy tak właściwie raz spróbuje się skorzystać z pomocy takiego profesjonalisty, z pewnością nie będzie się chciało zajmować się tym znacznie więcej osobiście. Pozew o alimenty na jednego z małżonków wolno złożyć razem z pozwem o rozwód lub też separacje, wolno też złożyć taki pozew samoistnie.

W sytuacji, jeżeli na sprawie rozwodowej została oceniona wina jednego z małżonków, on naturalnie obowiązany jest do płacenia alimentów na małżonka, jakiego winy nie zakomunikowano – jeżeli oczywiście dany małżonek pragnie zasądzenia takiego obowiązku alimentacyjnego. Jeśli żadna z osób nie została uznana za winna rozkładu pożycia małżeńskiego, przesłanka do zasądzenia alimentów jest bezładny podział dochodów stron, a zwłaszcza, jeśli któraś ze witryn internetowych cierpi niedostatek.

Powiązane publikacje