Idealne piece do wytopu metali kolorowych

Nowoczesne piece nadające się do użycia w branży przemysłowej a także w laboratorium oferuje Energoel. Można je także zastosować w odlewniach, pracowniach złotniczych albo w zakładach przerabiania odpadów ponownego przetworzenia. Zaprezentowane piece nowej generacji skonstruowane są z podzespołów o sporej jakości. Dlatego zaliczają się do niezawodnych. Intensywne wymieszanie metalu gwarantuje jednorodność stopów, co ma znaczenie przy przetwarzaniu złomów metali. Każdy piec jest opisany oraz podane są jego cechy techniczne. Pod linkiem  https://energoel.pl/produkt/piec-indukcyjny-seria-pdp/ można również skontrolować elementy z jakich piece są zrobione oraz wyposażenie.

Nowoczesne piece indukcyjne, wyprodukowane na bazie pewnych technik gwarantują niewysokie straty mocy, co zmniejszenia koszty eksploatacyjne, powiązane z mniejszym zużyciem energii elektrycznej. Firma wprowadziła jest autorski system IPM , a więc EnergoEl. Umożliwia on na optymalne, automatyczne przystosowanie mocy pieca PDP do zmieniających się warunków wsadu.

Każdy piec wykonany jest w procesie użyciem hartowania indukcyjnego, a więc procesu służącego utwardzaniu powierzchni podzespołów ze stali i pozostałych stopów, jaki wykorzystuje zjawiska nagrzewania prądem elektrycznym. To zapewnia solidność powierzchni pieca, jego uodpornienie na zużycie przy jednoczesnym utrzymaniu plastyczności rdzenia. W dodatku, wykwalifikowani inżynierowie przeprowadzają modernizacje działających linii oraz stanowisk do grzania generacji. Zmieniają je na piece w odwołaniu do najnowszych realizacji.

Specjaliści zajmują się naprawą podzespołów mechanicznych i wykonują modernizacje systemów automatyki sterującej procesami produkcyjnymi. Klienci są usatysfakcjonowani ze świadczeń naprawczych z użyciem hartowania indukcyjnego. To pozwoli przystosować piec indukcyjny do wymaganych czynności. Udostępnione piece można rzeczywiście przystosować do czynności w konkretnym zakładzie, co potwierdzają dotychczasowe opinie właścicieli laboratorium.

Powiązane publikacje