Kilka interesujących inspiracji na pomysłowe wykończenie domu albo mieszkania

Pomysły na wykończenie mieszkania albo domu są naprawdę nieograniczone. Dużo z rozwiązań jest praktycznie każdemu znanych, lecz niektóre wcale nie będą takie oczywiste. A mogą albo znacząco zwiększyć wygodę przy użytkowaniu budynku, lub też zapewnić ciekawy, atrakcyjny wygląd.

Do tej pierwszej grupy z pewnością będzie należeć hydroizolacja. O ile w przypadku fundamentów jest powszechnie stosowana, o tyle wielu właścicieli przy remoncie łazienki o niej w ogóle nie myśli. Nie ze względu na koszty, bo przy wszystkich wydatkach te stanowić będą malutki ułamek wszystkiego, lecz zwyczajnie z niewiedzy co do tego, jak tego typu rozwiązanie może się przydać. Rozłożenie odpowiedniej izolacji w miejscach które są narażone na działanie wilgoci, takich jak na przykład okolice wanny czy brodzika zabezpieczy przed możliwością przeciekania i zapewni dużą szczelność.

Z kolei przy elewacjach różnych budynków w miejsce typowych tynków można użyć desek z drewna. Deska elewacyjna to ogromna ilość wzorów i kolorów, dzięki czemu można ją bez problemów dobrać do budynku. Świetnie będzie się sprawdzać zarówno na całej ścianie, w roli kompleksowego wykończenia, ale też jako element dekoracyjny przy okiennicach, kominach albo szczytach dachów. Deski elewacyjne z reguły wykonuje się z różnych gatunków drewna.

Dzięki wybieraniu gatunków odpornych na niekorzystne warunki atmosferyczne i użyciu zaawansowanej impregnacji takie deski mogą wytrzymać wiele lat w idealnym stanie. A kolejnym ich dużym plusem jest prosta i szybka instalacja.

Powiązane publikacje