Następstwa budowy domu – przekonaj się, w jaki sposób to wygląda

Tak w samej rzeczy jeżeli gra toczy się o budowanie domu, to mówimy tu o pewnym procesie, jaki to jest definiowany mianem kolejnych etapów. Istnieje pewny ustalony porządek, jaki to ma miejsce przy stawianiu obiektu, jakim jest dom.

Budowa domu to trzy fazy, o których wolno oznajmić i jakie to wynikają w trakcie stawiania budynku. Pierwszym etapem jest tutaj tak nazwany „stan zerowy”, który to nie obejmuje jeszcze samej konstrukcji, a tylko szereg kroków, jakie trzeba podjąć przed zaczęciem prac. Powiadając krótko niezbędne jest tutaj wytyczenie działki pod zabudowę, postawienie ogrodzenia, plan zagospodarowania terenu i wszystkie inne formalności prawne których to trzeba dopilnować.

Kiedy ustawimy ściany fundamentowe i poprowadzimy podziemne instalacje wchodzimy do drugiego etapu budowy domu, który to określany jest jako stan surowy. Obejmuje on zawody naziemne, a zatem przede wszystkim stawianie samego budynku. Wtenczas to murujemy wszystkie ściany, tak zewnętrzne, jak i wewnętrzne, tworzymy ewentualne klatki schodowe, budujemy półpiętra oraz stropy, otwory okienne oraz drzwiowe, a też kryjemy budynek więźbą dachową, wspólnie z jej pokrywaniem – rekomendujemy Czy potrzebne jest pozwolenie na budowę domku letniskowego. Wolno tutaj jeszcze wtrącić o otworach wentylacyjnych i kominowych. Kiedy nasz budynek stoi czeka nas kolejny proces, jaki dalej określamy mianem „stanu surowego”, choć w wypadku tworzenia całej konstrukcji mówimy o „stanie surowym otwartym”, tudzież wszystkie roboty wykończeniowe to „stan surowy zamknięty”.

Wyjątkowymi zewnętrznymi robotami są tu prace tynkarskie, a także wykonywanie zewnętrznej stolarki okiennej oraz każdych drzwi prowadzących do środka. Budowa domu to tak faktycznie również cykl obejmujący prace wewnętrzne. Spostrzegamy poprzez to takie czynności, jak zakładanie wszelkich instalacji wewnętrznych, tynkowanie ścian wewnątrz budynku, malowanie, sporządzanie wszelkiego rodzaju posadzek, instalowanie potencjalnych rozwiązań grzewczych, jak choćby ogrzewanie podłogowe, stolarka wewnętrzna, a również wyposażenie pomieszczeń sanitarnych w tak zwane białe detale montażowe. Po wykonaniu tych prac następuje oddanie budynku do użytku, kiedy to mówimy o trzecim etapie, czyli tak oznaczanym „stanie pod klucz”.

Powiązane publikacje