Niezakłócone działanie wentylatorów do pyłów produkowanych w Nestro

Wdrożenie doskonale opracowanej metody odpylania przez firmę Nestro to kolejny dowód na to, że marka ta bardzo dobrze rozeznana jest w nowoczesnych rozwiązaniach służących ochronie środowiska i dbaniu o kondycję zdrowotną osób zatrudnionych w wyznaczonym miejscu. Optymalne odpylanie ma wyjątkowe znaczenie w tych zakładach, gdzie korzysta się z maszyn stolarskich i w centrach obróbki. Pozwoli to obniżyć koszt zużycia urządzeń jakie zajmują się obróbką drewna.

Innowacyjne instalacje odpylania, dopasowane do trybu pracy w konkretnym zakładzie zastępują ręczne usunięcie odpadów poprodukcyjnych. Nie ma mowy o tym, że jakiekolwiek odpady będą umieszczone w maszynie, wobec czego będzie ona działała sprawnie. Technologie firmy z takiego zakresu dedykowane są dla mniejszych, jak i dla średniej wielkości firm.

W małych zakładach mogą być zastosowane: filtry workowe typu NASF, filtry stanowiskowe typu NFB a także filtry podciśnieniowe typu NE 160, 250 i 300. Filtry workowe w zestawieniu z wentylatorem są urządzeniem odpylającym. Można je używać na hali produkcyjnej. Filtry stanowiskowe da się podłączyć do jednej lub do dwóch maszyn. To idealne wyjście dla zakładów, gdzie nie ma nazbyt wiele maszyn. Filtry podciśnieniowe wyposażone są w niedużych wymiarów Wentylatory do pyłów. Kompaktowa konstrukcja i mobilność pozwolą na zastosowanie w licznych zakładach pracy. Można do tego typu filtra podłączyć do 3 maszyn.

Dla średnich oraz dużych zakładów Nestro oferuje filtr podciśnieniowy typu ZWF 9/4, przystosowany do oddzielenia pyłu albo wiór pochodzenia drzewnego od 5 do stu tysięcy m3/h. Tego typu urządzenie zbudowane jest z komór, czyli można je dowolnie modernizować. Ma sporo zabezpieczeń technicznych, czyli nie trzeba się obawiać, że mogłoby wywołać zagrożenie w miejscu pracy. Oferta wzbogacona jest o instalacje zmniejszające ciśnienie, przeznaczone do takich miejsc, w jakich pojawia się niebezpieczeństwo wybuchu pyłu. Maszyny filtracyjne oczyszczają wówczas pył z niebezpiecznych mieszanek powietrza.

Powiązane publikacje