Podstawowe informacje na temat zakupu wideodomofonu, krótki opis podstawowych funkcji

Posiadacze domów rezygnują coraz częściej z typowych domofonów wybierając wideodomofony. Cenowe różnice są niewielkie, a możliwość zobaczenia kto czeka przy bramie nie tylko jest dużo bardziej wygodna, ale również polepsza bezpieczeństwo. Typowy wideodomofon jednorodzinny składa się z co najmniej dwóch oddzielnych elementów, ale zależnie od wersji mogą pojawić się dodatkowe.

Pierwsza z nich to jednostka sterująca, wyposażona w wyświetlacz z kilkucalowym ekranem. Dzięki dużej rozdzielczości można bez żadnego problemu rozpoznać dzwoniące osoby. Ponieważ jednostka sterująca z wyświetlaczem musi być przymocowana w konkretnym miejscu, to w przypadku dużej posiadłości praktyczniejszym rozwiązaniem może być pilot, którym można będzie kontrolować otwieranie bez konieczności ruszania się z krzesła.

Całkiem nowe funkcjonalności dają urządzenia z obsługą sieci wi-fi. W przypadku takich modeli można sterować całością przy użyciu dedykowanej aplikacji na smartfona, bez konieczności przebywania w domu. Jednym z najbardziej popularnych tego typu modeli jest wideodomofon eura, niezwykle często kupowany przez klientów z całego kraju. Kolejną istotną częścią tych urządzeń jest jednostka zewnętrzna, montowana przy bramie.

Jednostka wyposażona jest w niewielką kamerę, z jakiej obraz za pomocą bezprzewodowej sieci albo przewodów zostaje dostarczony do domu. Dla właścicieli bliźniaków ciekawą opcją będzie też wideodomofon dwurodzinny. Urządzenie tego typu świetnie się sprawdzi w przypadku, kiedy jest jedna brama i dwa oddzielne domy.

Powiązane publikacje