Ściany w domu – jak je przystroić i jakie dodatki zakupić?

Podczas projektowania wystroju mieszkalnych wnętrz, w wielu przypadkach nie zwracamy gigantycznej uwagi na to jak mają wyglądać ściany. A jakkolwiek przez umiejętną ich ekspozycję wnętrze może rzeczywiście dużo zyskać. Można na przykład zdecydować się na zielone ściany. I nie chodzi tutaj o odcień farby, a o pionową ekspozycję roślin. Jest to ściana w szczególny sposób obsadzona słusznymi roślinami, które są nawadniane przez ulubiony system. W ten sposób są także nawożone.

Praktycznie nic nie trzeba przy nich robić. Zielone ściany są bardzo błyskotliwe i niesamowicie wzbogacają cały wystrój mieszkalnych wnętrz. Coraz to częściej decydują się na nie firmy, a przede wszystkim restauracje, które pod taką ścianę podporządkowują cały wystrój swoich wnętrz. Czasami nawet projektanci sprowadzają wybitnie rzadkie okazy, za jakie kontrahent płaci w istocie wielkie pieniądze.

Niemniej jednak wszystko rozchodzi się o to by zaskoczyć rodzinę czy także kontrahentów niebywałą dekoracją ścienną – zobacz podkład korkowy. Do takiego wnętrza nadzwyczaj pasują naturalne akcesoria typu kamienie, a nawet pokojowe fontanny. Świeczniki, obrazy, kwiaty to akcesoria, które są zwykle wybierane w przypadku projektowania wnętrz.

One najpoprawniej oddają charakter pomieszczenia, muszą być tylko do perfekcji dobrane. I co najważniejsze nie może być ich za wiele. O ile w wypadku poduszek na sofę można jeszcze polemizować to kilkanaście świeczników w całym pokoju to już kolekcja, która ociera się o pewny kicz, a nawet tandetę. Wystrój wnętrz to w pewnych sytuacjach żmudna praca, przede wszystkim jeżeli klient ma jakieś kolekcje bibelotów, które chce bez jakiegokolwiek ale umieścić w projektowanych wnętrzach. W owym czasie trzeba je tak wyeksponować, żeby nie były centralnym punktem i nie stały gdzie popadnie.

W dzisiejszych czasach trendy w wystroju wnętrz stawiają na minimalizm, a więc nieraz rezygnuje się nawet z symbolicznych dodatków. Jeżeli niemniej jednak chcemy stworzyć przytulny dom musimy zastanowić się nad solidnym oświetleniem i właśnie dodatkami, jakie uczynią, że wystrój wnętrza będzie ciepły czyli zachęcający do spędzania w nim większości czasu. A tylko prawidłowo urządzone wnętrze będzie przyciągało mieszkańców domu.

Powiązane publikacje